Emocinio ir dvasinio intelektų lavinimas
Bendra informacija
Teorinė mokymų dalis
Praktinė mokymų dalis
Mokymu metodiką
Mokymų kainos
Koučingas
EQ instruktorius, ICF koučeris
Įdomūs video
Straipsniai
Laisvalaikis
Naujienos
Apie mus
PAIEŠKA SVETAINĖJE
IeÅ¡koti  
Emocinio ir dvasinio intelektų lavinimas
Spausdinti  

Emocinio intelekto lavinimo metodika

Nors terminas "emocinis intelektas" po Pasaulį pasklido 1996 m., tačiau net praėjus 17 metų, neturime daug metodikų skirtų lavinti šias kompetencijas. Daugelis specialistų apsiriboja paskaitomis, seminarais ir kitais šalutiniais bÅ«dais šiems įgÅ«džiams lavinti. Dažnai paskaitų dalyviai tik sužino apie emocinį intelektą, bet neįgyja jokių praktinių įgÅ«džių jį lavinti.
Greičiausiai sutiksite, kad žinoti, dar nereiškia mokėti.

MÅ«sų dėstoma metodika turi akivaizdžių privalumų lavinant emocinį intelektą:
1. Pagrindinis akcentas mokymuose - įgyti praktinius EQ lavinimo įgÅ«džius. Vien sužinoti nepakanka!
2. Naudojant autorinę IV-os kartos savireguliacinę metodiką, JÅ«s išmoksite keisti emocines bÅ«senas nenutraukdami šiuo metu aktualios veiklos;
3. Lengvai įsisavinami penki metodikos pratimai, leis bÅ«ti efektyviems tiek kasdieniniame gyvenime, tiek ir sprendžiant rimtus iššÅ«kius;
4. Teorinė mokymų dalis - puikus savęs pažinimo įrankis ir naujų galimybių savyje atradimas;
5. Praktinė mokymu dalis - susipažinimas su savo psichikos galimybėmis ir panėrimas į jų potencialą; 
6. Mokymų metu dėmesio fokusas nukreiptas į priežastis, o ne į pasekmes. Tokio darbo dėka Ä¯gyjamas aiškumas veikloje, aiškumas santykiuos, aiškumas savyje!
O tai kokybiško gyvenimo pamatas.

Mokymų dėka dalyviai įgyja vidinius įgÅ«džius ir kompetencijas (vidinius instrumentus), kurių dėka tampa įmanoma valdyti savo emocines bÅ«senas ir emocinį nusiteikimą, o tai gerokai pagilina įsijautimą (įsijungimą) į šiuo metu Jums aktualią veiklą.
Šie vidiniai instrumentai padeda ne tik valdyti savo bÅ«senas, bet kilsteli mÅ«sų įsisąmoninimą į visai kitą lygmenį. Mes ne tik geriau susigaudome savo nuotaikose ir emocinėse bÅ«senose bei jų priežastyse, bet galime tai keisti vidiniu, o ne išorinių (garso, vaizdo, lytėjimo ir pan.) įgÅ«džių dėka. 

Mes lengviau susigaudome kitų žmonių emocinėse bÅ«senose, dėka to galime kokybiškiau bendrauti, dirbti, suprasti vieni kitus.  

Formuojami įgÅ«džiai pritaikomi ir darbinėje aplinkoje, ir draugų kompanijoje, ir bendraujant su mylimu žmogumi, ir gilinantis į savęs pažinimą, vidinius atradimus. JÅ«s patys pasirenkate kada, kiek ir kur juos taikyti! 
Svarbu tai, kad vidiniai įgūdžiai visada su Jumis, jiems nereikia nei "teisingos aplinkos", nei "teisingo laiko" ar "teisingo nusiteikimo"!

Diferencijuotų funkcinių bÅ«senų metodika (DFB) 

Kad pasiekti mokimų tikslų mes naudojame IV-os kartos aktyvios savireguliacijos metodiką, kurios mokslinis pavadinimas "diferencijuotų funkcinių būsenų metodika", sutrumpintai DFB.
Skirtingai nuo ankstesnių panašaus tipo metodikų ir savireguliacijos technikų, vienas pagrindinių DFB privalumų ir jos unikalumas yra tame, kad po apmokymų ir atitinkamos praktikos, norint pakeisti emocinę bÅ«seną, nereikia keisti ar nutraukti to ką šiuo metu veikiate. T.y. įgÅ«džiai pritaikomi paraleliai vykdomai veiklai. Jums nereikia specialių kÅ«no pozų, išorinių pagalbininkų, viskas ko jums reikia - pritaikyti vidinius įgÅ«džius, kurie nepastebimi išorėje. Išorinis stebėtojas gali pamatyti tik rezultatą pvz.: pagerėjusią nuotaiką ar didesnį susikaupimą ties sprendžiamu uždaviniu ir t.t. 

Tai patentuota autorinė metodika, jos autorius prof. Igor Kalinauskas (Rusija).
Metodika pradėjo formuotis daugiau nei prieš 30 metų, I. Kalinauskas ieškojo bÅ«do kaip teatro aktoriams geriau įsijausti į vaidmenį. Ne apsimesti, o įsijausti. Taip dar sovietinėje Rusijoje pradėjo formuotis ši metodika.
Vėliau I. Kalinauskas pradėjo dirbti su sportininkais. Viena iš priežasčių - greitai fiksuojamas pokytis ir rezultatas. I. Kalinauskas pradėjo dirbti su Ukrainos TSR lengvaatlečių rinktine, šio darbo metu surinkti duomenys ir testų rezultatai buvo naudojami metodikos patentavimui. 

Dirbant su sportininkais DFB metodika davė puikių rezultatų, padėjo net šuolininkui į aukštį R. Povarnicynui pasiekti pasaulio rekordą. Vėliau I. Kalinauskas šią metodiką pristatė TSRS sveikatos ministerijos Biologijos instituto konferencijoje. Metodika buvo oficialiai patvirtinta ir leista ją plačiai dėstyti. Nuo to laiko ši metodika išplito po visą pasaulį, ja naudojasi Rusijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, Čekijoje, Slovakijoje, Liuksemburge, Izraelyje, Amerikoje ir net Naujojoje Zelandijoje.

Nuo metodikos ištakų iki šių dienų buvo nueitas nemažas kelias tobulinant metodikos dėstymą ir jos įsisavinimą. Atrinktos geriausios teorinės temos ir efektyviausi praktiniai pratimai.

Metodikos autorius toliau gilinasi į praktinę psichologiją ir filosofiją, I. Kalinausko pravesti ir vedami tÅ«kstančiai seminarų ir mokymų, šimtai tÅ«kstančių parduotu knygų kopijų (su vertimais į 5 kalbas).

Paskutinė autoriaus knyga "LIFT" dar nepasibaigus 2012 m., jau puikavosi 10-ke geriausių saviugdos knygų Rusijoje, išleistų 2012 metais!


DFB metodikos autorius prof. Igor Kalinauskas kalba laidoje "Neobjasnimo No Fakt" apie tai, kaip panaudoti DFB metodiką savo gyvenimo sėkmingumui ir efektyvumui padidinti (rusų kalba):

 

Atgal Į viršų
© 2004-2019 "Stiklo karoliukai - meno ir kultūros centras". Visos teisės saugomos.
Sukūrė:Devocado