DFB metodika
Koučingas
Šarūnas Pečkus
Įdomūs video
Straipsniai
Laisvalaikis
Naujienos
Apie mus
PAIEŠKA SVETAINĖJE
Ieškoti  
Straipsniai
Spausdinti  
2013-08-06
Kaip pusvalandis su ausinėmis gali pakeisti Jūsų gyvenimą?

 

Įsivaizduokite, kad lengvai sprendžiate gyvenimiškas užduotis, esate užtikrintas savimi, neabejojate savo sprendimais, Jūs žinote, ko norite, Jūsų atmintis puiki, o nuotaika pakili, Jūs lengvai reiškiate savo mintis ir norus bei sugebate įsiklausyti ir išgirsti kitus... Ir visa tai teka lengvu, nenutūkstamu srautu, be trūkčiojimų, be drąstiškų svyravimų, iš paties Jūsų vidaus.

Deja, stebuklingos piliulės, išspręsiančios visus šiuos klausimus be jokių Jūsų pastangų, dar niekas nesukūrė. Tačiau galime pasiųlyti technologiją, labai palengvinančią ir paspartinančią šį savęs pažinimo ir supratimo procesą, siekiant tiesiog gyventi efektyviau, be nuolatinio streso. Jums tereikia patogiai įsitaisyti, užsidėti ausines, klausytis švelnių garsų ir sekti paskui malonų balsą. Neiįtikėtina? Tačiau išbandyta ir veikia jau daugiau negu 40 metų!

Kas yra Monroe Institutas?

Monroe Institutas yra mokslinių tyrimų centras, kurio pagrindinės veiklos kryptys yra dvi: žmogaus vidinių resursų (visų pirma sąmonės) pažinimas bei jų produktyvus įdarbinimas kasdieninėje veikloje. Įsteigtas 1971 m. JAV, Virdžinijos valstijoje, šis institutas siekia racionaliai pagrįsti ir sistematiškai atkartoti tokius, iš pirmo žvilgsnio, spontaniškus ir sunkiai valdomus reiškinius, kaip aštri koncentracija, kūrybinis įkvėpimas, aukštas produktyvumas, intuicija, gilus atsipalaidavimas, vidinė ramybė ir pan. Pavadinkime šiuos reiškinius tikslinėmis būsenomis. Būtent būsenomis, o ne vienkartiniais įvykiais, nors ir esame įpratę, jog minėti reiškiniai mus aplanko lyg ryškios šviesos blyksniai pilkoje kasdienybės aplinkoje.

Monroe technologija remiasi teiginiu, jog mūsų sąmonės būsenos atsispindi mūsų smegenų dažniuose. Ir atvirkščiai: įvedę smegenis į tam tikrą veikimo dažnį, galime atkartoti šią būseną. Tačiau įprastinėje kasdieninės veiklos ir būdravimo būsenoje, mūsų smegenys veikia chaotiškai, išskyrus tuos atvejus, kai jos spontaniškai sinchronizuojasi, ir mus aplanko vienas iš anksčiau minėtų tikslinių būsenų „blyksnių“. Tokius įvykius mes dažniausiai atsimename su atodūsiu: „Et, kad taip galėčiau tai atkartoti“...

Žmonės iš Monroe Instituto labai susidomėjo šia tema, ir ėmė eksperimentuoti su įvairiais smegenų dažniais bei tyrinėti, kaip smegenų veikimo dažnis įtakoja žmogaus sąmonę.

Ar galima atkartoti tikslines būsenas?

Tiesą sakant, Monroe Institutas ir buvo įsteigtas po to, kai jo įkūrėjas Robertas Monroe (artimųjų vadinamas tiesiog Bobu) visai netyčia rado atsakymą į šį klausimą.

/.../

***
Norėdami atsisiųsti visą straipsnį (.pdf formatu), spauskite čia...
Norėdami toliau skaityti straipsnį internete, spauskite čia...

Komentarų nėra
Jūsų komentaras - atsiliepimas
Vardas:
El. paštas:
Siųsti
BALSAVIMAS
Kaip vertinate savo Emocinį intelektą?
Aukštas
Vidutinis
Žemas
Neturiu nuomonės
Vertinu gerai, bet norėčiau pasitobulinti
Balsuoti  
Atgal Į viršų
© 2004-2024 "Stiklo karoliukai - meno ir kultūros centras". Visos teisės saugomos.
Sukūrė:Devocado