DFB metodika
Koučingas
Koučingo nauda Jums
Koučingo sesija
Kiti ugdymo būdai
Koučingo apibrėžimas
Atsiliepimai
Video apie koučingą
Šarūnas Pečkus
Įdomūs video
Straipsniai
Laisvalaikis
Naujienos
Apie mus
PAIEŠKA SVETAINĖJE
IeÅ¡koti  
Koučingas
Spausdinti  

Yra įvairių bÅ«du tobulėti, bet visi jie turi savo privalumus ir trÅ«kumus. Po 10 metų mokymų vedimo ir konsultavimų, džiaugiuosi atradęs koučingą ir jo teikiamą naudą! Tai buva (ir yra) ta technika, kurios dėka radau galimybę maksimaliai efektyviai padėti žmogui dirbant individualiai. Tai metodas, leidžiantis rasti unikalų ir tik Jums priimtiną ir tinkamą bÅ«dą tobulėti ir spresti Jums iškylančius uždavinius.
Aš ir toliau vedu emocinio intelekto lavinimo praktinius mokymus, nes esu tikras, kad psichikos valdymui reikalingi įgÅ«džiai, kurių atsiradimui reikalingas praktikos laikas, bet su koučingo technikų pagalba net mokymai tapo efektyvesni kiekvienam dalyviui.

Po daugelio metų paieškos metodo, leidžiančio atsižvelgti į kiekvieno žmogaus individualumą, koučingas buvo ir yra "meilė iš pirmo žvilgsnio"! :)

Kuo koučingas skiriasi nuo kitų ugdymo bÅ«dų? 

  • Nuo psichoterapijos. Psichoterapijos principas - dažniausiai yra „dirbama" su praeitimi ir priežastimi, todėl dažnai mes sužinome, kas buvo blogai ir kokias pasekmes tai turi, bet gilinimasis į problemas retai padeda efektyviai judėti į priekį. Koučingas yra orientuotas į ateitį, o iš praeities semiasi tik sėkmingus sprendimus ir elgesį.
  • Nuo konsultavimo. Konsultavimo pagrindas - ekspertiniai patarimai. Koučingas neduoda patarimų, nes JÅ«sų gyvenimo situacija ir JÅ«sų patirtis yra vertingesnė Jums kaip informacijos šaltinis nei eksperto patarimai (kaip reikėtų daryti, kaip reikėtų suprasti ir t.t. Koučinge tai vadinama įsikišimu, kuris gali sutrukdyti), tik reikia tai padėti pamatyti.
    Koučingas padeda žmogui pačiam atrasti savo tikslus ir kelius, kuriais jų pasiekti, kurie susiję su JÅ«sų vertybėmis ir rasti tinkamiausią kelią link jų. Žmogui tai labiau „ekologiškas" kelias siekiant savo tikslų.
  • Nuo mokymų. Mokymai pateikia žinias ir padeda formuoti efektyvius įgÅ«džius konkrečioje tematikoje (toje, kurioje vyksta mokymai), bet tai nėra individualus darbas. Todėl skirtingi žmonės tuos pačius mokymus priima labai skirtingai. Koučingas ieško individualaus žinių pritaikymo Jums.
  • Nuo mentorystės. Sėkmingos mentorystės atveju ugdytinis taps panašus į mentorių, nes mentorius yra labiau patyręs asmuo konkrečioje srityje ir šią patirtį perduoda ugdytiniui. Koučingo principai teigia, kad kiekvienas, panaudodamas savo talentus, gali pats sau rasti geriausius sprendimus, o koučerio darbas padėti klientui tai pamatyti ir suvokti.
  • Nuo draugystės. Draugystė yra orientuota į bendravimą (pats malonus bendravimas gali bÅ«ti draugystės tikslu), aptarimus, užuojautą. Koučingas yra orientuotas į savęs pažinimą, tikslų iškėlimą ir jų pasiekimą.

Skaitykite toliau:

Koučingo nauda Jums
Koučingo sesija (susitikimas)

Koučingo stiliai
Kas yra koučingas (apibrėžimas)?

Atgal Į viršų
© 2004-2022 "Stiklo karoliukai - meno ir kultūros centras". Visos teisės saugomos.
Sukūrė:Devocado