DFB metodika
Koučingas
Koučingo nauda Jums
Koučingo sesija
Kiti ugdymo būdai
Koučingo apibrėžimas
Atsiliepimai
Video apie koučingą
Šarūnas Pečkus
Įdomūs video
Straipsniai
Laisvalaikis
Naujienos
Apie mus
PAIEŠKA SVETAINĖJE
IeÅ¡koti  
Koučingas
Spausdinti  
Visi mes unikalÅ«s, skirtingi, todėl skirtingai siekiame savo tikslų, norų ir svajonių. Ne visiems vienodai tinka knygų, žiniasklaidos ar mokymo įstaigų patarimai. Gal mes neblogai žinome (o kartais sutrinkame ir nebežinome net to), ką norime nuveikti ir pasiekti. Bet kodėl ne visada sugebame pajudėti iš vietos, o pajudėję judame ne taip, kaip norėjome?

Kuo Jums bÅ«tų naudingas koučingas? 

Tarkime, kad mes užsibrėžiame tikslą (norą, svajonę) iš taško A pajudėti į tašką B (darbe tai gali bÅ«ti darbinė užduotis, namuose - buitiniai darbai, gyvenime plačiąja prasme - judėjimas link Noro, Svajonės, suvokime ar mąstyme tai gali bÅ«ti supratimas, t.y. dabar nesuprantu „to" (A) ir noriu „tai" suprasti (B) ir t.t.).
Gali taip atsitikti, kad kelionės metu atsiduriame taške C arba kelionė į tašką B užtrunka taip ilgai, kad tikslo pasiekimas nebedžiugina.

Gal anksčiau ar vėliau mes savaime (palankiai susiklosčius aplinkybės) bÅ«tume patekę į tašką B. Bent jau viduje ramiau, kai tuo tikime.

Koučingo uždavinys - padėti tam įvykti greičiau. Jei be koučerio pagalbos mes pasiektume tašką B per 3 metus (3 mėnesius), tai su koučerio pagalba per 1 metus (1 mėnesį). Mano manymu - verta pabandyti. O kiek dar taškų C, D, E ir Z pavyktų išvengti...

Koučerio darbas yra padėti mums „išsigryninti" tašką B, pamatyti ir aiškiai suvokti, iš kurios vietos leidžiamės į kelionę, kodėl mums tai svarbu (taškas A) ir palydėti iki tikslo. Šioje vietoje svarbu pabrėžti, kad tikslą apibrėžia pats klientas, remdamasis savo poreikiais ir vertybėmis, o koučingo technikos, metodai bei kiti specialisto pasiÅ«lyti/turimi įrankiai padeda tai suvokti ir efektyviau pasiekti.

Reziumuojant galima pasakyti, kad koučerio darbas yra sukoncentruotas į kelis žingsnius: starto vieta, kelionės tikslas ir pati kelionė.

Mes kalbame tiek apie realius žingsnius gyvenime, tiek ir apie suvokimo pagilinimą, esamos situacijos įprasminimą ir t.t. Kitaip tariant, sąmoningumo ugdymą savęs ir savo gyvenimo atžvilgiu.


Skaitykite toliau: 

Koučingo sesija (susitikimas)
Kuo koučingas skiriasi nuo kitų ugdymo būdų?
Koučingo stiliai
Kas yra koučingas (apibrėžimas)?

Atgal Į viršų
© 2004-2024 "Stiklo karoliukai - meno ir kultūros centras". Visos teisės saugomos.
Sukūrė:Devocado